Bebek 0-2 Yaş, Bebek Ürünleri ve Alışveriş, Genel

Hoş Geldin Bebek! Yenidoğan Bebekler İçin Hediye Fikirleri

Dünyaya gözlerini yeni açmış minik mi minik bir bebeği görmek herkesin merakla ve hevesle beklediği anlardan biridir. Dünyanın en masum varlığını kucağınıza almak, minik eldiven ve patikleri içerisindeki küçücük el ve ayaklarına dokunmak, benzersiz kokusunu duyumsamak yenidoğan bir bebeği görmenin belki de en güzel ve eşsiz tarafıdır. 

Bebek görme hediyesi, yenidoğan ziyaretlerinin olmazsa olmaz adetlerindendir. Ziyarete gidilen bebek için kullanışlı ve şık bir armağan sunmak, hem yeni masraflarla başa çıkmaya çalışan anne babalara destek, hem de samimiyeti göstermek için bir vesile gibidir. Bu yüzden doğum zamanı yaklaştıkça yenidoğan hediyesi olarak neler alabileceğiniz konusunda soru işaretleri de zihninizi meşgul ediyor olabilir. Öncelikle bebek hediyesi alternatiflerini gözden geçirerek işe başlayabilirsiniz. Bunun için aile büyüklerinden ve yakınlarınızdan fikir alabilirsiniz. Kısa bir araştırma yapabilir ya da bebek mağazalarını ve alışveriş sitelerini ziyaret ederek fikir edinebilirsiniz.

Yenidoğan Bebek Hediyesi Olarak Ne Alınır?

Yenidoğan hediyesi belirlerken bazı noktalara dikkat ederek karar vermek işinizi kolaylaştırabilir. Örneğin, ziyarete gideceğiniz kişi ile yakınlık dereceniz bebek görme hediyesini belirlemenizde size yardımcı olabilir. Bir aile üyenize ya da akrabanıza sunacağınız hediye ile uzaktan bir arkadaşınıza sunacağınız hediyenin türü farklılık gösterebilir. 

Yenidoğan ziyaretleri doğum yapılan hastaneye gidilerek yapılabileceği gibi doğum sonrası eve geçildikten sonra ev ziyareti şeklinde de yapılabilir. Bu da alacağınız hediyeye karar vermede bir kriter olabilir. Hastane ziyaretleri için daha küçük ve hafif hediyeler düşünebilirsiniz. 

Yenidoğan hediye alırken kız ya da erkek bebekler için cinsiyete göre tasarlanan hediyelerden de bakabilirsiniz. Örneğin, erkek bebeğe hediye seçecekseniz yenidoğan erkek bebek kıyafetleri alabilirsiniz. Beyaz, mavi, sarı gibi çeşitli renklerde dizayn edilen, şirin tasarımları ve pratik kullanımlarıyla öne çıkan bir yenidoğan tulum ya da bir pantolon ideal bir hediye olabilir. Kız bebekler için ise yine sıkça kullanılan tulum, yenidoğan bebek elbiseleri, body gibi yenidoğan bebek kıyafetleri arasından tercihte bulunabilirsiniz. “Bir iki parça giyim ürününden daha fazlasını almak isterim.” diyorsanız o zaman yenidoğan hediye seti tam size göre! 

Yeni Doğmuş Bebeğe Ne Götürülür, Ne Takılır? 

Akraba derecesinde bir yakın için bebek görme hediyesi olarak genellikle değerli takılar tercih edilir. Takılar, hem hastane ziyaretlerine hem de ev ziyaretlerine götürülebilecek hediyelerdendir. Ancak son zamanlarda altın fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle farklı alternatiflerine yönelebilirsiniz. Kaliteli ve organik hastane çıkış setleri, yenidoğan kıyafetleri ve bebek bakım ürünleri de bebek görme hediyesi olarak oldukça iyi ve kullanışlı birer alternatiftir.

Doğumdan sonra yenidoğan bir bebeğin ihtiyaç duyduğu ilk giysi ve aksesuarlarını bir araya getiren yenidoğan hastane çıkışı setleri de oldukça kullanışlı hediye alternatifleri arasında yer alır. Üstelik bebeğin doğum sonrası giyeceği ilk yenidoğan kıyafetlerini hediye olarak sunmanın duygusal ve anlamlı bir yönü de vardır. Bu hediyeler de hem ev hem hastane ziyaretleri için oldukça uygun alternatiflerdir. 

Bebekler için en sık kullanılan ürünler bebek bakım ürünleridir. Özellikle losyon, krem, bez, ıslak mendil, bebek yağı gibi bakım ürünleri o kadar çok kullanılır ki bazen hızına yetişmek mümkün olmaz. Bu yüzden hem anne babaların bütçesine destek olmak hem de onlara işlevsel bir hediye sunmak istiyorsanız bebek bakım ürünlerinden oluşan şirin bir hediye sepeti hazırlayabilirsiniz. Bu hediyeyi hem ev ziyaretleri hem de hastane ziyaretleri için düşünebilirsiniz. Bebek küveti, banyo filesi, kova ve maşrapadan oluşan bebek banyo seti gibi bakım malzemelerini hediye etmeyi planlıyorsanız, bu hediye ev ziyaretleri için çok daha uygun olacaktır.

Yenidoğan kıyafetleri denilince akla ilk olarak günlük giyim ürünleri ya da hastane çıkışları gelse de bebek dış giyim ürünlerini de atlamamak gerekir. Bebekleri gezintiye çıkarırken, doktor kontrollerinde, çeşitli ziyaretlerde bebek mont, astronot tulum gibi dış giyim ürünleri ve bere, şapka gibi aksesuarlara gereksinim duyulur. Bu bakımdan bebek dış giyim ürünleri arasından tercih yaparak hazırlayacağınız bir hediye de oldukça kullanışlı olabilir. 

Faydalı ve Eğlenceli Bebek Hediyesi Fikirleri 

“Bebek görme hediyesi olarak sadece kıyafet mi alınır?” diye sorabilirsiniz. Cevabımız, elbette hayır. Yenidoğan bebek kıyafetlerini hediye olarak seçmek hem klasik hem de kullanışlı bir tercihtir. Ancak hediyenizle fark yaratmak istiyorsanız size çeşitli önerilerde de bulunabiliriz. Örneğin ilk aylarda sıklıkla kullanılan bebek aksesuarları iyi ve farklı birer hediye olabilir. Dilerseniz mama önlüğü, şapka, eldiven ve yenidoğan bebek patik modellerinden oluşan bir aksesuar seti hazırlayabilirsiniz. 

Yenidoğan bebeklerin tenleri oldukça hassas bir yapıdadır. Bu yüzden onların cildine temas eden her türlü ürünün de sağlıklı olması gerekir. Bu bakımdan kıyafetten bakım ürünlerine kadar organik temelli ürünler onlar için en iyisidir. Siz de tercihinize göre kıyafet çeşitlerinde; yenidoğan şampuan, losyon, pişik kremi gibi bakım ürünlerinde organik yenidoğan hediyelerini tercih ederek farklı bir armağan sunabilirsiniz.

Doğum sonrası beslenme ve emzirme ürünleri, en az kıyafetler ve bakım malzemeleri kadar ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer alır. Bebekler için sıklıkla kullanılan yenidoğan emzik ve yenidoğan biberon da farklı bir bebek görme hediyesi olabilir. 

Oyuncaklar, bebeklerin dünyasını daha ilk zamanlardan itibaren süsler ve zenginleştirir. Gelişim basamaklarına uygun şekilde alacağınız oyuncaklar onların hayal gücünü beslemekle kalmaz, gelişimlerini de destekler. Bu bakımdan farklı bir yenidoğan hediye almak istiyorsanız bebek dönence, uyku arkadaşı, çıngırak, diş kaşıyıcı, dokulu kitaplar da hediye alternatifleriniz arasında yer alabilir.

Dünyaya gözlerini yeni açacak bir bebek için hediye bakmak en güzel ve tatlı heyecanlardan biridir. Bebeklerin ihtiyaçları bitmez, bu yüzden önünüzde birçok hediye alternatifi var. Seçenekleri de sıraladığımıza göre, o zaman şimdi alışveriş zamanı!

 

Listeye geri dön

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir