Bebek 0-2 Yaş, Genel

Bebeğinizin İlk Yılbaşı İçin Uygulayabileceğiniz 5 Fikir

Yeni yıl yaklaştıkça evde yaptığınız hazırlıkların yanı sıra bebeğiniz için de farklı planlar yapmak isteyebilirsiniz. Ne de olsa minik yavrunuzun ilk yeni yılı! Özel bir konsept hazırlamadan bu günü geçirmek olmaz! Bebeğinizin ilk yeni yılını ölümsüzleştirmek istiyor ama işe nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O halde yılbaşı bebek konseptleri için neler yapabileceğiniz konusunda yazımıza göz atabilirsiniz.

Bebeğini kucağına alan, heves ve heyecanını sonuna kadar yaşayan her anne baba doğum zamanından itibaren minik yavrusuyla olan her anını ölümsüzleştirmek ister. Bu amaçla en sık yapılan şey elbette fotoğraf çekimleridir. Bebeğinizle onun ilk yeni yılını selamlarken konsept bir fotoğraf çekmek elbette olmazsa olmazlar arasındadır. Çekeceğiniz fotoğraf, yıllar sonra minik yavrunuz büyüdüğünde size güzel anlarınızı anımsatan birer hatıra haline gelir. Bununla beraber amaç hatıra ise tek metot fotoğraf değil elbette. Onunla geçirdiğiniz özel anları anımsatan pek çok şey, paylaşımlarınızı somut hale getirmenizi sağlayabilir.

 

Yeni Yıl Bebek Konseptleri

Yılbaşı bebek konseptleri hazırlayarak bebeğinizin ilk yeni yılını ölümsüzleştirmek istiyor ama işe nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Yılbaşı bebek konseptleri konusunda kafanız karışıksa gelin, sizin için hazırladığımız 5 öneriye göz atın!

  1. Yeni yılda bebeğinize özel bir tema hazırlamak için akla gelen ilk yılbaşı bebek konseptlerinden biri elbette günün anlamını yansıtan bir fotoğraf çekimi. Çam üzerine yapacağınız kar efekti, minik süslemeler, rengârenk kozalaklar ve ışıklar ile hoş bir yeni yıl ambiyansı yaratabilirsiniz. Bunun için öncelikle minik yavrunuza bir bebek yılbaşı kostümü satın alabilirsiniz. Kız ve erkek bebekler için tasarlanan hem güzel hem de bir o kadar sevimli kıyafetler mevcut. Bu kıyafetlerde günün anlamına uygun olarak kırmızı, beyaz ve yeşil renkler ön plana çıkıyor. Bebek yılbaşı kıyafeti olarak bir tulum düşünebilirsiniz. Çam ağacı, kardan adam, kar tanesi gibi figürlerle süslenen bir bebek yılbaşı tulumu yılbaşı bebek konseptleri için hem ideal hem de pratik bir seçim olabilir. Bebeğiniz kızsa elbise, erkekse pantolon formdaki yılbaşı temalı bebek kıyafetlerini de kullanabilirsiniz. Elbise içerisine giydireceğiniz bir bebek yılbaşı çorabı ile harika bir kombin elde edebilirsiniz. Çekim için aksesuarları artırarak fotoğrafınıza ayrıntı katabilirsiniz. Kırmızı Noel Baba şapkası yılbaşı bebek konseptlerinde akla ilk gelen aksesuarlardan biri. Bebeğinize kırmızı bir alt üst takım giydirmeyi düşünüyorsanız siyah, tokalı bir Noel Baba kemeri de olmazsa olmazdır. Bebeğiniz için kıyafet seçtikten sonra onu giydirip hazırladığınız süslemelerin önüne oturtarak ya da yatırarak yılbaşı fotoğraf çekimini yapabilirsiniz. Minik yavrunuzun yüzündeki kocaman sevimli bir gülümseme, bu fotoğrafın en büyük süsü olacak!
  2. Yılbaşı bebek konseptleri için hazır kostüm kullanmak yerine eliniz yatkınsa ona kendi emeğiniz ve hayal gücünüzle bir yeni yıl aksesuarı hazırlayabilirsiniz. Tasarladığınız aksesuarı saklayarak ileride bebeğiniz büyüdüğünde ona gösterip ilk yeni yılını anlatarak o anı tekrar yaşayabilirsiniz. Kız bebeğiniz için yeni yıl tacı, toka, bandana, şapka; erkek bebeğiniz için ise pantolon askısı, şapka, papyon tasarlayabilirsiniz. Malzeme olarak polar kumaş gibi hem yumuşak dokulu hem de yılbaşına uygun bir kumaş kullanabilirsiniz. Şapka için ise bebeğinizin narin cildini düşünerek karton yerine eva gibi yumuşak bir malzeme deneyebilirsiniz. Yapacağınız aksesuarlarda yılbaşını çağrıştıran kar tanesi, Noel Baba, kardan adam, çam ağacı gibi figürlere yer verebilirsiniz.
  3. Bebeğinizle geçireceğiniz ilk yeni yılı daha anlamlı hale getirmek için yeni yıl süslemelerini birlikte yapabilirsiniz. Tabi, birlikte süsleme yapmak fikri biraz ütopik görünebilir, bebeğiniz oldukça küçük. Ancak siz çam ağacını ya da evinizi süslerken bebeğinizin -yeterli olgunluğa ulaştıysa- küçük bir süslemeyi kavraması, tutması dahi bu etkinliği birlikte yapmanız anlamına gelmez mi? Üstelik bebeğiniz bir yandan malzemelerle uğraşırken sizin de onunla konuşmanız, nesneleri tanıtmanız bu konsepti bir anda eğitsel bir aktiviteye dönüştürmenizi de sağlayabilir. Onun hem ince motor becerisine hem de dil gelişimine fayda sağlayan yılbaşı bebek konseptlerinden biri olabilir.
  4. Yılbaşı bebek konseptlerinde farklılık arıyorsanız tam size göre bir önerimiz var: Doğa keşfi! İlk etapta kulağınıza alakasız bir fikir gibi gelse de bu tema, açıkhava gezintisiyle yılbaşı konseptini bir araya getiren bir etkinlik. Şimdi gelelim detaylara… Bulunduğunuz çevrede orman, koru ya da ağaçlık yeşil bir alan varsa bebeğinizle kozalak toplayabilirsiniz. Topladığınız kozalakları akrilik boyayla boyayabilir, yılbaşı kar spreyi ile süsleyebilirsiniz. Ucuna ip takarak evdeki yılbaşı ağacını topladığınız kozalaklarla süsleyebilirsiniz. Bu yılbaşı konsepti ile minik yavrunuzla farklı bir an paylaşırken onun temiz havadan yararlanmasını da sağlamış olursunuz. 
  5. Yeni yıl geldiğinde bebeğiniz henüz yenidoğan ya da birkaç aylık olabilir. Bu durumda ufak etkinliklerde dahi paylaşımda bulunmanız mümkün olmayabilir. Minik yavrunuz dünyaya gözlerini açalı henüz birkaç gün ya da ay olduysa yılbaşı bebek konsepti olarak ona ileride okuyabileceği bir mektup yazabilirsiniz. Henüz birkaç aylıkken neler yaşadığınız ve neler hissettiğinizle ilgili duygu ve düşüncelerinizi ifade ederek bu güzel zamanlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Yılbaşı bebek konseptleri içinden hangisini belirlerseniz belirleyin bu mutlu anların yıldızı tabi ki minik yavrunuz olacak. Özenle ve hevesle hazırladığınız kombinler ve temalarla beraber çektiğiniz fotoğraflar ve yaptığınız etkinlikler, yıllar sonra o anı mutlulukla anımsayacağınız birer hatıraya dönüşecek. Yaptığınız onca süslemelerin yanında en büyük ve güzel süs ise bebeğinizin yeni yılı selamlayan güzel gülümsemesi olacak!

 

Listeye geri dön

İlgili gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir