Bebek 0-2 Yaş, Bebek Güvenliği, Bebek Ürünleri ve Alışveriş

Aileye Yeni Üye Geliyor! Doğum Öncesi Araç-Gereç İhtiyaç Listesi

Doğum zamanınız yaklaştıkça gelişini sabırsızlıkla beklediğiniz bebeğinizin ihtiyaçları da bir bir gündeme gelir. İleride bebeğinizle geçireceğiniz her anı hayal ederek giyeceği kıyafetleri, oynayacağı oyuncakları, minik tombik ayaklarına giydireceğiniz ayakkabıları ve daha pek çok ayrıntıyı zihninizde tasarlamış olabilirsiniz. Böylece odası, kıyafetleri, oyuncakları, bakım ve beslenme ürünleri, güvenlik gereçleri derken ihtiyaç listenizin de bir hayli kabardığını fark edebilirsiniz.

Doğum öncesinde bebeğiniz için hazırlamanız gereken en önemli ihtiyaçlardan biri bebek araç gereçleridir. Bu ürünler oldukça geniş bir yelpazede karşınıza çıkabilir. Eğer ilk defa annelik duygusunu tadacaksanız hangi bebek araç gereçlerine ihtiyaç duyacağınız ve hangilerinin ilk etapta çok gerekli olacağı konusunda kafanız karışabilir. Hatta bazen işlevleri ve nasıl kullanıldıkları konusu dahi aklınızda yer edebilir. Telsiz, kamera, kanguru, wrap, mama sandalyesi, oto koltuğu gibi pek çok ürünü kapsayan bebek araç gereçleri; bebeğinizi uyuturken, onu gezmeye çıkarırken, beslerken, bakımını yaparken kısacası bebeğinizle geçirdiğiniz her an ihtiyaç duyacağınız ürünlerden oluşur. Esasında bu ürünler doğum sonrası başlayacak olan tempolu süreciniz boyunca destekçiniz olup işlerinizi kolaylaştıracaktır. bebek araç gereçleri

Bebek Araç Gereçleri Nelerdir?

Bebek araç gereçleri, anne babaların doğum sonrası süreçte sıklıkla kullandığı fonksiyonel ürünlerdir. Eğer bebeğinizi beklerken sorunsuz bir gebelik deneyimliyorsanız anneliğin doğası gereği biraz kaygılı, biraz endişeli ama oldukça mutlu ve dingin günler geçiriyorsunuz demektir. Doğum sonrası ise bunun tam tersi oldukça tempolu bir süreç sizi bekliyor olacak. Bu dönemde işlerinizi hafifletmeye yarayan, aynı zamanda bebeğinizin sağlığı, konforu ve güvenliği için tasarlanmış bebek araç gereçleri ise en yakın yardımcınız olacak. 

Bebek araç gereçleri arasında belki de en sık kullanacağınız ürünlerden biri  bebek arabasıdır. Bebeğiniz doğduktan sonra onunla keyifli gezintiler yapabilmeniz için dayanıklı, fonksiyonel ve güvenilir bir bebek arabası olmazsa olmazdır. Seyahat demişken, bebeğinizle yapacağınız uzun yolculuklarda güvenilir bir seyahat deneyiminin tek şartı bir oto koltuğu temin etmenizdir. Oto koltuğu, bebeğiniz doğduğu ilk andan itibaren onu gönül rahatlığı ile arabanıza koyup yolculuk yapabilmenize olanak tanır. Dayanıklı kemerleri, konforlu tasarımları ile bu ürünler yolculuklarınızı keyifli, rahat ve emniyetli bir şekilde yapmanızı sağlar. 

Endişe, kaygı, merak gibi duygular anneliğin doğasında var. Eminiz siz de bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra onun iyiliği için sürekli endişe duyacak, bebeğiniz için her şeyin en iyisini yapmaya çalışacaksınız. Bunu yaparken güvenilir bebek araç gereçleri en büyük yardımcınızdır. Örneğin, bebeğiniz için ayrı bir oda hazırladıysanız ağladığında ya da size ihtiyacı olduğunda hemen haberdar olabilmeniz için bir bebek telsizine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bebek telsizi ile siz rutin işlerinizi yaparken bebeğinizin uyanıp uyanmadığını düşünmenize de gerek kalmaz. “Bana ses yetmez, her daim bebeğimi görmeden ve kontrol etmeden içim rahat etmez.” diyorsanız da bebek kameraları tam size göre! Bebek kamerası sayesinde bebeğiniz her daim gözünüzün önündeymiş gibi hissedebilirsiniz.

Bebeğinizin ek gıda zamanı yaklaştıkça onu konforlu ve güvenilir bir biçimde besleyebilmeniz için bir mama sandalyesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Mama sandalyesinde bebeğinizi beslerken bir yandan oyunlar oynayarak ya da şarkılar söyleyerek beslenme rutinlerini keyifli anlara dönüştürebilirsiniz.

bebek araç gereçleriDoğum Öncesi Hangi Bebek Araç Gereç Ürünleri Alınmalı?

Bazı bebek araç gereçlerini doğumdan hemen sonra kullanmanız gerekebilir. Bu yüzden bu tip araç gereçleri doğum öncesi ihtiyaçlarınız arasına eklemeniz ve temin etmenizde fayda var. Bunlar arasında ilk sırada oto koltuğu gelir; çünkü bu ürün, bebeğinizi doğum sonrası evinize götürürken size emniyetli bir yolculuk imkanı sunar. 

Bebeğiniz doğduktan sonra beslenme sıklığı sebebiyle ilk zamanlar ağırlıklı olarak yanınızda olacak olsa da, ayrı bir oda hazırladıysanız onun her anından haberdar olmak isteyebilirsiniz. Gözünüzden sakındığınız minik bebeğinizin güvenliği ve size ihtiyaç duyduğu an hemen yanında olabilmek için kamera ve telsiz kullanabilirsiniz. Bu bebek araç gereçlerini de doğum öncesinde temin etmeniz faydalı olabilir.

Bebeğiniz ilk haftalarını atlattıktan sonra onunla geçireceğiniz en keyifli anlardan biri beraber yapacağınız gezintilerdir. Ona temiz hava aldırmak, birlikte farklı ortamları ziyaret etmek, çeşitli uyaranlarla duyularını zenginleştirmek için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. İşte bu anları bebeğiniz ve kendiniz için konforlu ve güvenilir kılmak için bir kanguru kullanabilirsiniz. Benzer şekilde wrap kullanarak da konforlu bir taşıma sağlayabilirsiniz. İster ev içerisinde kucağınızdan ayrılmak istemeyen bebeğinizi göğsünüzde taşımak için ya da el serbestliği sayesinde işlerinizi yapmak için, ister gezintiye çıkarmak için wrapı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bebeğinizle gezintiye çıkmadan önce bebeğinizin kıyafetleri, bakım ürünleri ve çeşitli gıdalarını taşımanıza yarayan bebek bakım çantaları da doğum öncesi temin etmeniz gereken bebek araç gereçleri arasında yer alır.

Doğum sonrası bebeğinizi sakinleştirmek, vakit geçirmesini sağlamak ve bu esnada işleriniz varsa bunlarla meşgul olabilmek için bir ana kucağı kullanabilirsiniz. Sallanma fonksiyonu ve müzikli oyuncakları bulunan ana kucağı ile bebeğiniz keyifle zaman geçirecektir. 

Doğum öncesi bebek sağlığı için kullanacağınız ateş ölçer, burun aspiratörü, sterilizatör gibi çeşitli bebek araç gereçlerini de ihtiyaç listenize ekleyebilir ve temin edebilirsiniz. Hastalıklar maalesef her an yaşanabilir ve bebeğinizin iyiliği için bu ürünlere ihtiyaç duyabilirsiniz. 

Bebek araç gereçleri, minik yavrunuzu büyütürken size ve bebeğinize ihtiyaç duyduğunuz emniyetli, konforlu ve eğlenceli alanları yaratır. Bu ürünler, annelik içgüdünüzden doğan endişe yükünüzü bir nebze olsun hafifletmeye yardım ederken, ömrünüzün belki de bu en güzel zamanlarını keyifle geçirmenize destek olur.

Listeye geri dön

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir